укр
Главная Блоги Елена Стеченко | проректор по научно-педагогической работе Национального университета им. А.А. Богомольца
30 Октября 2015, 11:09  Версия для печати  Отправить другу
×
Блог: Знову про реформи у медичній вищій освіті http://www.segodnya.ua/img/article/6628/57_main.jpg http://www.segodnya.ua/img/article/6628/57_tn.jpg Елена Стеченко | проректор по научно-педагогической работе Национального университета им. А.А. Богомольца
Блог: Знову про реформи у медичній вищій освіті

Блог: Знову про реформи у медичній вищій освіті

У поточному навчальному році в медичних вишах суттєво збільшено час, відведений на самостійну роботу. Студентів-медиків та їхніх батьків це хвилює. Мовляв, аудиторні години скоротили, дали заповнювати якісь домашні зошити, і все це замість роботи під наглядом викладачів. Переймається й суспільство: чи можна довіряти медику, який готувався самостійно? 

Побоювання зрозумілі, але безпідставні. 

Збільшення кількості годин самостійної роботи — один із наслідків нового Закону "Про вищу освіту". Документ на 30% зменшив нормативне навантаження на викладача. Кількість викладачів залишилася старою, тому пропорційно зменшилося аудиторне навантаження, а час самостійної роботи студентів, навпаки, зріс. 

Ідея в тому, що викладач має більше працювати, як, утім, і студент, який повинен уміти працювати із джерелами, обробляти інформацію, аналізувати, проявляти ініціативу. 

Відповідно до нового закону МОЗ змінив типові навчальні плани. В медичних вишах обсяг самостійної роботи зріс у середньому на 15-20%. Більше не дозволяють Докторські директиви Європарламенту, згідно з якими протягом 6 років майбутній лікар має провести в аудиторії мінімум 5500 годин. 

Ми вирішили впровадити в НМУ нові навчальні плани одразу, наскрізно — від першого до шостого року навчання. Звісно, подбали і про те, щоб кожна кафедра нашого університету по-новому організувала самостійну роботу студентів поза межами навчальних аудиторій. Кафедри отримали завдання визначити, що студенти мають опрацьовувати під час самостійної роботи, і як оцінювати результати. Наразі ми перевіряємо, чи всі впоралися. Тобто процес іде. Студентів не залишили напризволяще. 

Звісно, є хвороби росту. Аудиторне навантаження зменшилося непропорційно. На деяких дисциплінах аудиторного часу не вистачає. Незважаючи на зміну навчальних планів, залишилися старі Державні стандарти підготовки спеціалістів у галузі медицини і фармації. Деякі не змінювалися з 2003 року. 

Інновацій у навчанні не слід боятися. Зрештою, медицина — це не лише лікування, а й наука. Найкращими є ті лікарі, які постійно вдосконалюють свою кваліфікацію, слідкують за трендами, самі беруть участь у розробках. До цього треба привчати зі студентської лави. Також на часі розробка нового покоління Державних стандартів підготовки фахівців у галузі медицини і фармації. Наш університет готовий взяти участь у цьому процесі і вже делегував фахівців до відповідної комісії МОЗ. Медичні реформи повинні йти. Звідки їм починатися, як не з медичних вишів?


×
Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Автор: Елена Стеченко, проректор по научно-педагогической работе Национального университета им. А.А. Богомольца
Ранее писали

Добавить комментарий:

Ваш комментарий (осталось символов: 1000)
Правила комментирования на сайте Сегодня.ua
Подписка: